Co nowego z WRP?

ŻmigródPowoli „rozpędzamy się” z działalnością Wspomagania Ratownictwa Pacjenta. Choć za wiele informacji ostatnio Państwo od nas nie otrzymujecie, nie znaczy to, że nic się nie dzieje. W styczniu roku 2017 odbyliśmy 2 ważne spotkania z burmistrzami Obornik Ślaskich oraz Żmigrodu.

W obu tych przypadkach rozmawialiśmy o naszej ofercie dla gmin z Dolnego Śląska, która polega na wytypowaniu przez Gminy osób z największymi potrzebami jeśli chodzi i zdrowotny support i zapewnienie im minimum trzyletniego bezpłatnego uczestnictwa w WRP. Do tego, o czym już informowałem, składamy oficjalne papiery w programie pilotażowym „Nie dawaj się czadowi”, mającym być szeroko propagowaną akcją świadomości społecznej w zakresie niebezpieczeństw zatrucia się tlenkiem węgla.

Trwają rozmowy w sprawie przystąpienia Fundacji Ludzie Jesieni do Carewell. O tym też Państwa informowaliśmy. Ale jest jeszcze kilka nowości, o których na razie mogę pisać tylko zdawkowo. Jeszcze w lutym 2017 powinno dojść do skutku spotkanie z jedną z najbardziej rozpoznawalnych Fundacji, bardzo mocno zaangażowanych w medycynę ratunkową i kardiologię. Prowadzimy również rozmowy z Itaką odnośnie możliwej współpracy. Nadal otwartą jest sprawa pomocy dla WRP z Ministerstwa Zdrowia. Choć nie spodziewamy się pomocy finansowej, to jednak mamy duże nadzieje na patronat ministra Konstantego Radziwiłła nad WRP. Dla Fundacji Ludzie Jesieni byłoby to olbrzymim pozytywnym impulsem w dalszym rozwoju projektu.

Luty to miesiąc, w którym mamy jeszcze co najmniej 2 spotkania. 8-go w Ołomuńcu – kontynuacja programu Interreg i 13-go, we Wrocławiu, z przedstawicielami jednej w większych firm branży e-opieki medycznej.

Jerzy Piotrowicz

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.