Dalsze pozytywne prace nad WRP

SalmedInformowaliśmy Państwa już wcześniej, że trwają prace Zespołu Eksperckiego, do którego zaprosiliśmy autorytety w dziedzinie ochrony i ratowania zdrowia oraz życia ludzkiego w Polsce. Celem utworzenia Zespołu jest zebranie niezależnej dokumentacji, która w niedalekiej przyszłości pomoże nam w dalszych etapach wprowadzania WRP. Najpierw na terenie poszczególnych gmin Dolnego Śląska, a później – takie mamy plany – na terenie województwa i kraju. W niedalekiej przyszłości opublikujemy Państwu kopie zebranych dotychczas sześciu dokumentów. Czekamy na następne.

Na dzień dzisiejszy trwają dalsze prace nad wprowadzeniem WRP do programów międzynarodowych. Mamy już potwierdzony akces przystąpienia do międzynarodowego projektu CareWell. Więcej informacji o projekcie możecie Państwo zasięgnąć na angielskojęzycznej stronie tutaj. Dość dodać, że w polskiej wersji CareWell znajduje się również nasz partner, szpital im. A. Falkiewicza we Wrocławiu. Pojawiły się już reklamówki, w których wyraźnie akcentowana jest obecność projektu naszej Fundacji.

Ostatnie dnie mijają intensywnie. W styczniu rozmawialiśmy z burmistrzem Obornik Śląskich nie tylko o uczestniczeniu (wyposażaniu przez urząd swoich obywateli w nasze urządzenia ratujące zdrowie i życie) w programie, ale także o nowej inicjatywie Fundacji Ludzie Jesieni. O niej piszemy w tym miejscu, jako założenia do programu „Nie dawaj się czadowi”. Ale nie tylko Oborniki Śląskie są w naszych planach. Wczorajsze rozmowy z panem Igorem Bandrowiczem, burmistrzem Prusic są bardzo obiecujące. I to nie koniec. Niebawem podobne spotkania – najbliższe jeszcze w styczniu w Wołowie, potem z szefami innych gmin. Równolegle staramy się o pozyskanie środków niezawodny Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. Nie ustajemy.

Tagi , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.