Na Alzheimera nie choruje pacjent. Choruje cała rodzina

Plakat Alzheimer20 października 2016 roku, mniej więcej w czasie w którym dodaję ten post, zakończyła się w Zielonej Górze międzynarodowa konferencja naukowa – Choroba Alzheimera. Wyzwania i obszary wsparcia społecznego. Na terenie kampusu B Uniwersytetu Zielonogórskiego spotkali się fachowcy, na co dzień obcujący z tym nieuleczalnym schorzeniem, ale także przedstawiciele organizacji pozarządowych i opiekunowie chorych. Od godziny 9 rano do 13 po południu trwały arcyciekawe prezentacje i wykłady. Dla mnie, jako osoby znającej temat ze strony literatury i mediów było to niezwykle cenne doświadczenie. Obfitujące w wiedzę, nie waham się użyć tego słowa, o dramatycznym zabarwieniu. Wiedzę, która mocno ubogaci Fundację Ludzi Jesieni w jej chęci niesienia pomocy, także chorym na Alzheimera. O 14.oo rozpoczął się godzinny panel dyskusyjny, w którym zgromadzeni mogli prezentować swoje opinie i doświadczenia wzięte z życia, ale także wynikające z wiedzy czysto akademickiej.

Alzheimer konferencja 1Swoją multimedialną prezentację Fundacja rozpoczęła z parominutowym poślizgiem. Przeznaczone na nią 15 minut minęło nie wiadomo kiedy. Ale… restrykcyjny dotąd moderator nie przerwał naszego czasu. Nie zareagował też na spontaniczną dyskusję ze zgromadzonymi, na zadawane nam pytania i odpowiedzi. Dwukrotnie otrzymaliśmy ogromne, szczere brawa. W sumie w czasie ponadpółgodzinnego wystąpienia słuchacze mogli na własne oczy przekonać się, jak działa WRP, zobaczyć filmy wykonane na potrzeby prezentacji i rozwiać nurtujące ich wątpliwości. Może narracyjny sposób prowadzenia, a może po prostu ogromna przydatność WRP dla ludzi potrzebujących?

Wierzymy, że to dopiero początek naszej współpracy z Zieloną Górą. W rozmowie z  dr hab. prof. U.Z. Grażyną Miłkowską, otrzymaliśmy ciekawą propozycję zorganizowania dwóch paneli o WRP dla studentów tej znanej uczelni. Jak najzupełniej jesteśmy za 🙂

Na zdjęciu powyżej od lewej: Wioleta Baziuk, Urszula Kielar, Grażyna Miłkowska i autor wpisu.

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.