Nowa baza danych – nowe możliwości

Rok 2018 dobrze się jeszcze nie zaczął, a my już jesteśmy na ostatnim etapie testów najnowszej bazy danych systemu WRP. Cóż, zacznijmy czym różni się od poprzedniej. Otóż… wszystkim. W poprzedniej bazie danych przeznaczonej wyłącznie dla służb medycznych dyspozytor miał wgląd w kartoteki pacjentów. Oczywiście obowiązuje go umowa o zachowaniu poufności i ochronie danych osobowych. Baza szyfrowana jest protokołem SSL – HTTPS

W nowej bazie dodajemy wyższy certyfikat (OV lub EV). Do tego w ramach zabezpieczeń, strona pozwala na dostęp wyłącznie do jednego Pacjenta w tym samym czasie i to wyłącznie po numerze WRP. Jeśli Dyspozytor tego numeru nie dostanie, nie może przeszukiwać kartoteki.

Rozszerzamy możliwości wpisów dokumentacji medycznej. Możemy archiwizować zdjęcia, karty Pacjenta, opisy lekarskie – oczywiście za zgodą Pacjenta, a także na przykład klauzule – jak ta o odstąpieniu od uporczywej terapii w razie stwierdzenia śmierci mózgu, czy o zgodzie na pobranie narządów.

Umożliwiamy Klientowi samodzielne dokonanie wpisów w swojej kartotece na wstępnym etapie jej tworzenia. Wysyłamy na podany mail jednorazowy link, otwierający dane tego właśnie pacjenta, gdzie można i trzeba uzupełnić kilka okien. Sam Pacjent nie może dokonywać wpisów o charakterze medycznym. Ta operacja kończy się naciśnięciem „enter” i nie ma możliwości poprawy danych. Ma ją wyłącznie admin.

Są dwa poziomy dostępu do bazy oprócz „wszystkomogącego” Administratora. To przewidziany dla na przykład policji dostęp do danych podstawowych, gdzie dyspozytor po wpisaniu numeru WRP widzi wyłącznie to, co jest zapisane w chipie bransoletki, z tą jedyną różnicą, że widzi też ulicę i numer domu Pacjenta (ważne dla alzheimerowców czy osób z demencją) oraz – jeśli umieszczono – dodatkowy zapis typu: Proszę zadzwonić do rodziny.

Dostęp do danych pełnych przewidziany jest dla SOR-ów, Pogotowi Ratunkowych czy szpitali posiadających podpisaną z nami umowę. Lekarz widzi całość kartoteki tego właśnie Pacjenta, może ją wydrukować, lub na jej podstawie zapoznać się z wynikami z poprzednich badań. Pamiętajmy, że opisy schorzeń Pacjenta są opisami przygotowanymi przez lekarza i poświadczonymi jego pieczęcią. Dotyczy to też przyjmowanych leków, przebytych operacji czy implantów etc.

Ta ogromna wiedza jest dobrze strzeżona i spełnia nowe Warunki Ochrony Danych Osobowych. I może pomóc uratować Ci zdrowie, albo nawet życie.

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.