Pilotażowy Projekt „Poczuj Się Bezpieczniej – Wspomaganie Ratownictwa Pacjenta – WRP®” na Dolnym Śląsku

Opaska WRP nowaWznawiamy, po przerwie wakacyjnej, działalność Fundacji Ludzie Jesieni w zakresie WRP®. W  ramach współfinansowania ze środków otrzymanych z  Dotacji  Budżetu  Samorządu Województwa  Dolnośląskiego, przygotowaliśmy cztery  wydarzenia o zasięgu wojewódzkim, gdzie spodziewamy się licznych przedstawicieli zarówno rządowych, samorządowych oraz pozarządowych i – oczywiście – reprezentantów służb ratunkowych, oraz fundacji i stowarzyszeń opiekujących się osobami starszymi, a także i innymi grupami ludzi z rożnymi schorzeniami.

A oto kalendarium wydarzeń:

Inauguracja Pilotażu Systemu WRP w Obornikach Śląskich – 11.10.2016 r., godziny 10.00 -13.00 w Obornickim Ośrodku Kultury ul. Dworcowa 26.

Warsztaty edukacyjno-informacyjne w Wołowie  – 31.10.2016 r., godziny 10.00 -13.00 w Wołowski Ośrodek Kultury  ul. Gen. Wł. Sikorskiego  6.

Warsztaty edukacyjno-informacyjne w Żmigrodzie – 17.11.2016 r., godziny 10.00 -13.00 w Żmigrodzkim Zwspole Placówek Kultury ul. Wrocławska 12.

Podsumowanie Pilotażu Systemu WRP we Wrocławiu  – 08.12.2016 r., godziny 10.00 -13.00 w Wender Edu Biznes Center, ul. Św. Józefa 1/3.

Warsztaty, które właśnie planujemy, mają na celu pokazać ideę i działanie systemu WRP®. W czasie ich trwania uczestnicy po pierwsze – otrzymają funkcjonujące w trybie demo urządzenia WRP®, wyglądające jak na wizualizacji powyżej. Po drugie – będą uczestniczyć w warsztatach dotyczących tematów Wspomagania Ratownictwa Pacjenta. Po trzecie – zobaczą na własne oczy i przetestują na sobie prostą i natychmiastową identyfikację uczestników systemu. Po czwarte – uzyskają czasowy dostęp on-line do działającej bazy internetowej danych pacjenta, oczywiście pracującej w trybie demo, z poglądowymi wpisami. Po piąte – będą mogli bezpośrednio spotkać się z twórcami WRP® i podzielić się swoimi wnioskami i uwagami w ankietach końcowych. A po szóste – to już coś dla ciała i dla ducha – posilą się wykwintnymi  przekąskami z Restauracji BAJKA z Obornik Śląskich  i wysłuchają recitalu niewidomego barda, szefa Radia Szafir zaprzyjaźnionego z Fundacją Ludzie Jesieni, pana Leszka Kopcia. Całość prowadzić będzie  profesjonalny moderator, a towarzyszyć mu będą Urszula Kielar, prezeska FLJ i wiceprezes Jerzy Piotrowicz. W celu ubogacenia prezentacji pokażemy także trailer systemu, oraz cztery wplecione w pokaz filmy, nagrane w tym roku z udziałem aktorów-amatorów z gminy Oborniki Śląskie i – całkowicie profesjonalnych – ratowników medycznych.

Omawiane wydarzenia o nazwie Pilotażowy Projekt  „Poczuj Się Bezpieczniej –  Wspomaganie Ratownictwa  Pacjenta – WRP” na Dolnym Śląsku współfinansowany jest ze środków otrzymanych z  Dotacji  Budżetu  Samorządu Województwa  Dolnośląskiego, a także dzięki firmie ORGANIQUE i Gminie Oborniki Śląskie.

 

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.